Warsztaty plastyczne w Surażu

W dniach 17-19 czerwca najstarsza grupa młodzieży z Pracowni Plastycznej Domu Kultury w Łapach wzięła udział w wyjazdowych warsztatach plastycznych.

Zostały one zorganizowane w Centrum Turystyki Aktywnej „Bajdarka” w Surażu.

Podczas pobytu młode artystki, wykorzystując różne techniki plastyczne, stworzyły prace inspirowane krajobrazem nadnarwiańskich pól i łąk. Była to doskonała okazja do doskonalenia warsztatu i wykorzystania nabytych podczas zajęć umiejętności.

W chwilach wolnych od pracy twórczej, dziewczęta poświęcały czas na integrację i aktywny odpoczynek: spacery po okolicy i gry sportowe. Pobyt zakończył się ogniskiem, połączonym z pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewem.

Naszym podopiecznym życzymy udanego wypoczynku, dalszego rozwoju pasji i licznych sukcesów, nie tylko na gruncie artystycznym.

Otwarcie wystawy „Trzy pracownie”

14 czerwca, zgodnie z wieloletnią tradycją, uczestnicy trzech działających w Domu Kultury w Łapach pracowni: plastycznej, modelarskiej oraz malarstwa i rysunku, podsumowali sezon artystyczny podczas otwarcia wspólnej wystawy.

Zaprezentowane zostały na niej prace zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Odwiedzający mieli okazję podziwiać ciekawe modele latające czy pływające oraz rozmaite techniki malarskie.

Pracownię plastyczną prowadzą panie Ewa Stranc i Małgorzata Roszkowska, opiekunem pracowni malarstwa i rysunku jest pan Dariusz Gumowski, zaś pieczę nad pracownią modelarstwa sprawuje pan Krzysztof Falkowski.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udany sezon artystyczny i zapraszamy do naszych pracowni we wrześniu.