Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych

Początek stycznia przyniósł rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „ Okiem artysty – Van Gogh”, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „ Śródmieście” we Wrocławiu.

Na konkurs wpłynęły 1992 prace ze 174 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski, w tym 4 prace z Pracownie Plastycznej Domu Kultury w Łapach.

Profesjonalne jury przyznało 38 równorzędnych nagród i 62 wyróżnienia w trzech kategoriach plastycznych.

Jury doceniło prace 3 naszych reprezentantek i przyznało nagrodę Natalii Wojewódzkiej w kategorii rzeźba & inne formy przestrzenne.

Natomiast w kategorii malarstwo,collage, batik & techniki własne wyróżnienie zdobyła Hanna Pochodowicz, a kwalifikację do wystawy praca Wiktorii Lewandowskiej.

Natomiast w VI Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i młodzieży „ Niebo w kolorze – spotkanie z Zorzą Polarną , zorganizowanym przez Stowarzyszenie Trakt z Płocka, prace dwóch naszych plastyczek Wiktorii Lewandowskiej i Klaudii Jastrzębskiej zdobyły kwalifikacje do wystawy.

Laureatkom obu konkursów serdecznie gratulujemy!

Ewa Stranc

Rzeka podsumowanie konkursu

W sobotę, 14 grudnia w Domu Kultury w Łapach odbyło się podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”.

Tegoroczna, trzecia edycja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło bowiem ponad dwa tysiące prac z różnych placówek z całej Polski.

Po wnikliwej ocenie prac Jury postanowiło przyznać 21 nagród, 45 wyróżnień oraz 173 kwalifikacji do wystawy.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Pana Burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego oraz Pani Ewy Stranc, koordynatora konkursu.

Należy podkreślić wysoki poziom, staranność wykonania oraz wielość technik, jakimi charakteryzowały się nadesłane prace.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, życzymy dalszego rozwoju talentów i wielu osiągnięć w kolejnych konkursach.

Wystawę pokonkursową można oglądać do 15 stycznia 2020 roku w Domu Kultury w Łapach, przy ul. Matejki 19.