Muzyczna kawiarenka, słodki poczęstunek

Dzień Kobiet w Wiejskim Domu Kultury w Łapach Szołajdach.

8 marca 2020 r. godzina 15:00

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

Organizatorzy: Wiejski Dom Kultury w Łapach Szołajdach, Dom Kultury w Łapach Sołtysi i Rady Sołeckie Łap Szołajd i Debowiny, Wspolnota Gruntowa „Wądoły”, KGW „Łapianka na obcasach”, OSP Łapy Dębowina.

Organizatorzy: Wiejski Dom Kultury w Łapach Szołajdach, Dom Kultury w Łapach Sołtysi i Rady Sołeckie Łap Szołajd i Debowiny, Wspólnota Gruntowa „Wądoły”, KGW „Łapianka na obcasach”, OSP Łapy Dębowina.

Organizatorzy: Wiejski Dom Kultury w Łapach Szołajdach, Dom Kultury w Łapach Sołtysi i Rady Sołeckie Łap Szołajd i Dębowiny, Wspólnota Gruntowa „Wądoły”, KGW „Łapianka na obcasach”, OSP Łapy Dębowina.

Narwiański Zajazd Szlachecki

Łapy-Szołajdy 25 sierpnia 2019 r

Fotorelacja z imprezy TUTAJ::

Zapraszamy serdecznie na uroczystości upamiętniające szlacheckie korzenie naszej gminy czyli na Narwiański Zajazd Szlachecki. Podczas imprezy plenerowej w Łapach-Szołajdach w odbędzie się również VI Zjazd Rodu Łapińskich.

6. Zjazd Rodu Łapińskich. Narwiański Zajazd Szlachecki. 25 siernia 2019 r

Łapy swoje początki zawdzięczają Łapińskim herbu Lubicz, którzy osiedlili się na lewym brzegu Narwi w pierwszej połowie XV wieku. Przybyli tu z Mazowsza. Najprawdopodobniej na terenie dzisiejszej wsi Łapy-Szołajdy była zlokalizowana pierwsza osada, wokół której powstała Gmina i Miasto Łapy.