Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego

Aż ośmioro  wychowanków Dom Kultury w Łapach otrzymało stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego.

Gratulujemy serdecznie naszym stypendystom oraz wszystkim, którzy pomagają pogłębiać ich wiedzę i rozwijać pasje.

Wielkie brawa dla: Dominiki Łapińskiej, Aleksandry Łapińskiej, Klaudii Jastrzębskiej, Wiktorii Lewandowskiej, Zuzanny Kłosko, Hanny Pochodowicz, Pawła Płońskiego oraz Julii Onopy.nagrodzeni wychowankowie Domu Kultury stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego

Autobus nagród

Grupa Kaprys przywiozła do Łap cały autobus nagród indywidualnych jak i grupowych z pierwszych Ogólnopolskich Konfrontacji Teatralnych w Łomży.

Jury w składzie Grzegorz Sierzputowski, Hubert Jarczak oraz Izabela Spławska przyznało drugie miejsce spektaklowi grupy licealnej „Zielona” oraz wyróżnienie dla młodszej grupy Kaprysu za spektakl „Z chaosu”.

Nie zabrakło też nagród i wyróżnień indywidualnych!
Główną męską nagrodę aktorską OKT zdobył Mateusz Kozicz za kreację w spektaklu „Zielona…”, a wyróżnienia otrzymało pięcioro z naszych aktorów: Zosia Karasiewicz i Kamil Raciborski z grupy młodszej Teatru Kaprys oraz
Hania Pochodowicz, Hubert Gołaszewski i Antonina Kucharska z grupy licealnej.

Nie sposób nie wspomnieć również o fakcie otrzymania wyróżnienia dla NAJLEPSZEGO REŻYSERA przez naszego nieocenionego i niezastąpionego instruktora – pana Adama Karasiewicza.

W tym roku po raz pierwszy Konfrontacje Teatralne w Łomży przyjęły formę Festiwalu ogólnopolskiego, a co za tym idzie nasze teatry musiały sprostać jeszcze większemu wyzwaniu.

Jednak tak jak co roku atmosfera w Łomży była wspaniała! Spotkaliśmy wielu starych przyjaciół, ale też mieliśmy możliwość zobaczenia zupełnie nowych grup, z którymi bardzo miło spędziliśmy czas.

Dla najmłodszej grupy był to pierwszy festiwal teatralny. Wszyscy świetnie się bawili, a udział w sobotnich warsztatach dał nam możliwość wzbogacenia warsztatu aktorskiego i zdobycia nowych doświadczeń teatralnych.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim teatrom za niesamowite przeżycia! Do zobaczenia za rok!

Grupa Kaprys przywiozła do Łap cały autobus nagród indywidualnych jak i grupowyc